DÜNYA

NEO Connect İlk İslami Yatırım Ürününü Piyasaya Sürdü

Kanadalı fon dağıtım platformu NEO Connect, ilk İslami yatırım ürününü piyasaya sürdü

NEO Connect Kanada’da yer alan bir fon dağıtım platformudur. 2016 yılında faaliyete geçmiştir. PTF’ nin yaklaşık 1 milyar dolar kazanmasına yardım etmiştir.  Platform Kanada da borsada işlem görmeyen yatırım ürünlerinin satın alınmasını ve kullanılmasını sağlayan ilk dağıtım platform özelliği taşımaktadır.

Manzil Kurucu Ortağı ve CEO’su Mohamad Sawwaf, Manzil’in “NEO ve DealSquare ile ortaklıkları arasında yatırımcılara şirketin fonuna en verimli erişimini sağlayacağız. 2017’de Şeriat uyumlu ipoteklerin Kanada’da değerinin 2 milyon dolar olduğunu tahmin ediyoruz bu da bekleme listemizde 300 milyon dolar kazandığımızı ve haftada 5 milyon dolar olarak büyüdüğünü, bunun helal finansman ve yatırım ürünleri için önemli bir talep olduğunun göstergesidir” dedi.

Manzil 2017 yılında kurulmuştur ve Crunchbase verilerine göre,  bir tohum öncesi finansman turunda şimdiye kadar 1,2 milyon Kanada doları (900.000 $) artırdı. Manzil Murabaha ipotek sözleşmelerini kullanmaktadır. Toronto merkezli Manzil’ in ipotek ürünlerinin Şer’i uygunluğu  İslami Finansal Kuruluşların Muhasebe ve Denetim Kurumu (AAOIFI) standartlarını takip eden İslami Finansman Danışmanlık ve Güvence Hizmetleri tarafından onaylanmıştır.

Kaynak: Salaam Gateway

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir