Nizwa Bank En Yüksek Net Kar Artışını Kaydetti

Umman’ın önde gelen İslami Bankası olan Bank Nizwa, 30 Haziran 2020’de sona eren dönemde net karda yüzde 37’lik bir büyüme kaydetti

Bank Nizwa,bankacılık sektöründeki en yüksek net kar artışıdır. Net kar, bu yıl 5.8 milyon RO 4.2 milyona kıyasla 2019 milyona (15.07 milyon dolar) yükseldi. Sağlam bir büyümeyi sürdüren Bank Nizwa’nın toplam varlıkları, 1’te RO 933.1 milyona karşı 2019 milyar RO 14’e yükseldi. Bankanın performansı, son derece zorlu bir Covid-19 etkilenen piyasa ortamı altında elde edildiği için oldukça övgüye değerdir.

Saltanat genelinde  sürekli genişleyen şube ağı ile uyumlu ürün ve hizmetlerini müşteri odaklı bir yaklaşım içeren Şeriat ile bankacılık deneyimini yeniden tanımlamak için banka Nizwa devam eden strateji ve son teknoloji dijital kanallarla etkin ve güvenilir bir tercih yaptı.

Sonuç olarak, daha fazla müşteri mevduat ve finansman çözümleri için Bank Nizwa’ya güveniyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bankanın müşteri finansmanı, geçen yılın aynı döneminde 785,6 milyona kıyasla, bu yıl 30 Haziran’da sona eren dönemde yüzde 14 artarak 988,2 milyon RO’ya yükseldi. Müşteri mevduatları da yıllık bazda yüzde 14 artarak RO 838.9 milyona karşı RO 733.2 milyona yükseldi.

Olağanüstü mali performansı hakkında konuşan, Banka Nizwa Şeyh Halid Abdullah El Halili, Yönetim Kurulu Başkanı, ”Kurulduğu günden beri amacımız saltanat ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma için gerçek bir fark yaratmak anlamlı bir rol oynamak İslami bankacılık için değerli bir miras senaryo ve geçmiştir” dedi. Gerçek ortaklıklar olmadan gerçek başarının elde edilemeyeceğine inanıyoruz.

“İlk günden itibaren, işimizi güvene ve müşterilerimizle, hizmet verdiğimiz toplulukla ve birlikte çalıştığımız ortaklarla paylaştığımız değerlere dayalı bir ortaklık olarak kurmaya kararlıyız. Şeriat İlkeleri tarafından yönlendirilen güvenilir bir ortaklık odaklı örgüt olmak için tek fikirli bir odaklanma ile bize sultanlık İslami bankacılık cepheden kurşun gücü sağlamıştır.”

“Bu yıl başarı yolculuğumuzda bir dönüm noktası oldu. Umman’da bankacılık sektöründe net karda en yüksek büyümeyi kaydettik. Bu, sultanlıktaki İslami bankacılıktaki liderlik statümüzü daha da güçlendiriyor. Etkileyici performans, birikmiş kayıpları sağlıklı bir bilanço ile silmemizi de sağladı. Bu büyük başarı, müşterilerimizin ve paydaşlarımızın ortaklığına, ekibimizin özverisine ve ihtiyatlı stratejiye yatırılmaktadır.”

Faaliyet geliri, bu yıl 30 Haziran’da sona eren dönemde yüzde 15 artarak 18,5 milyon RO’ya yükseldi. Bu, Bank Nizwa’nın aşırı ekonomik yavaşlamaya rağmen, bir dizi operasyonel gelir segmentinde sürdürülebilir büyümeyi sürdürmedeki başarısını yansıtıyor. Toplam öz kaynaklar yıllık bazda RO 141.7 milyona kıyasla yüzde 9 artarak RO 154.1 milyona yükseldi.

Kuruluşundan bu yana, Bank Nizwa, sultanlıkta İslami bankacılığın tanıtılmasında, geliştirilmesinde ve teşvik edilmesinde öncü bir rol oynamaya devam etmiştir. Banka, tanıtım kampanyaları ve bilgi atölyeleri düzenleyerek müşterilerini meşgul etmeye ve sultanlıktaki İslami bankacılık sektöründe lider bir banka olarak konumunu daha da güçlendirmeye devam ediyor. Bank Nizwa, Umman’daki farklı pazarların ve sektörlerin gereksinimlerini karşılamada ürün ve hizmetlerinin uygulamaları, temel faydaları ve özellikleri konusunda en üst düzeyde şeffaflık sağlamaya adamıştır.

Kaynak: Tradearabia Haber Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir