Özel Katılım Bankaları Finansman Paketlerinde Kâr Payı Oranlarını Düşürdü

Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka Türk Katılım Bankası peş peşe açıklamalar ile finansman paketlerinde kâr payı oranlarını düşürdüklerini duyurdu

Coronavirüs salgını nedeniyle vatandaşın finansman desteği artarken katılım bankaları finansman paketlerinde kâr payını düşürdü. Katılım bankalarında en uygun konut finansmanı oranı yüzde 0.88 seviyesine çekildi.

Konut Finansmanı

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından yapılan yeni güncelleme ile beraber konut finansmanı kâr payı oranı 60 ay vadeli pakette yüzde 0.88 ve 120 ay vadeli pakette yüzde 0.90 olarak güncellendi.

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.89 seviyesine çekildi. Daha önce söz konusu oran yüzde 0.93 olarak uygulanıyordu.

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.89 seviyesine çekilirken kampanyalı konut finansmanı oranı ise yüzde 0.86 seviyesine çekilmişti.

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada, “Kredili Hayat, BES ve Kredi Kartı ürünlerinin bankamızdan kullanılması halinde 3 puan indirim geçerli olacaktır. Kampanyalı Konut Finansmanı aylık kâr oranı, indirimli kâr oranı olarak gösterilmektedir” ifadelerine yer verilerek kampanya detayı paylaşıldı.

Taşıt Finansmanı

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafında yapılan açıklamada;

  • 12 ay vadeli taşıt finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.89
  • 24 ay vadeli taşıt finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.90
  • 36 ay vadeli taşıt finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.93
  • 48 ay vadeli taşıt finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.94
  • 60 ay vadeli taşıt finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.94 olarak güncellendi.

Albaraka Türk Katılım Bankası taşıt finansmanı kâr payı oranı yüzde 0.95 olarak, Kuveyt Türk Katılım Bankası taşıt finansmanı oranı ise yüzde 0.92 olarak uygulanmaya alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir