Pakistan Ulusal Bankası Havuz Yönetimini Codebase Technologies ile Modernleştiriyor

Pakistan Ulusal Bankası, mevduat ürünleri geliştirmesine ve müşteri portföyleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına izin verecek

Pakistan’daki İslami bankacılık sektörü, aktifleri bankacılık sektörünün yüzde 12,9’una ulaşan ve mevduatın toplam bankacılık sektörü mevduatının yüzde 14,8’ini oluşturan etkileyici bir büyümeye sahne olmuştur. İslami bankacılık sektörünün hızla büyümesiyle  kâr dağıtım ve yönetim hizmetlerinde bütünlüğü yönetmek için sağlam ve dijital bir alternatif gerekmektedir.

Tüm yerel ve uluslararası Şeriat ve düzenleyici standartlara uygun olan Codebase Technologies, kurumların çoklu para birimi ve segment havuzlarını yönetmesine olanak tanıyacak.

Codebase Technologies’in Yönetici Ortağı Raheel Iqbal, “Bu, ülkedeki İslami bankacılık için bir endüstri standardı belirlemeyi ve İslami bankaların varlık / yükümlülük ve mevduat profilinde daha derin bir görünürlük elde etmeyi vaat eden heyecan verici ve cesur bir girişim” ifadelerini kullandı.

Pakistan Ulusal Bankası yetkilileri, “Şeriat ve yerel devlet bankası gerekliliklerine bağlı olarak kar dağıtımını gerçek zamanlı olarak yönetme kabiliyetine sahip sağlam bir çözüme sahip olmak, İslami Bankacılık bölümümüzün müşterilerimiz için daha şeffaf olmasına yardımcı olacaktır. CodeBase Technologies’e 10 yılı aşkın bir süredir Pakistan Ulusal Bankası’nda müşteri odaklı dijital önermeler sunmak için birlikte çalışırken yenilikçi Sharia’a uyumlu çözümlerini sağladığımız için güven duyduk” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir