QIIB 300 Milyon Dolarlık Sukuk İhracı Gerçekleştirdi

Şeyh Dr. Khalid: “Bu başarı, bankacılık sektörünün denetiminde Katar Merkez Bankası’nın mükemmel yönetimine atfedilebilir”

QIIB Katar’da şeriat uyumlu bankacılık ve finansal hizmetlerini sağlayan bir kurumdur. Banka sukuk ihracını tamamlamadan önce dokuz kez başvuru yapmıştır ve bir Katar bankasının uluslararası pazarda uygun olarak çıkardığı ilk sukuk olma özelliğini taşımaktadır. 300 milyon dolarlık sukuk ihracı gerçekleştiren banka 2,6 milyar doları aşan sipariş kitabıyla da yatırımcıların borç verenlere olan güvenlerini arttırmaktadır.

QIIB Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şeyh Dr. Khalid Bin Thani bin Abdullah Al Thani: “Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görecek olan 300 milyon ABD Doları tutarında Ek Kademe Daimi sukuk ihraç etmedeki başarısından memnunum. Bu başarı, öncelikle küresel ölçekte büyük güvene sahip olan Katar ekonomisinin gücüne ve bankacılık sektörünün denetiminde Katar Merkez Bankası’nın mükemmel yönetimine atfedilebilir. Yeni sukuk bankanın finansal durumunu güçlendirmesine ve gelecekteki stratejik planlarının uygulamasında yardımcı olacak. Ayrıca, küresel finansal piyasalardaki varlığımızı güçlendirmemize ve dünyanın dört bir yanından yatırımcılarla ve kurumlarla ilişkilerimizi derinleştirmemize yardımcı olacaktır. CEO, konuyu düzenleyen bankalara, QNB Capital, Barwa Bank, Kuveyt Uluslararası Bankası, QInvest ve Standard Chartered Bank’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kaynak: The Peninsula Qatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir