DÜNYA

RHB, Singapur Varlıklarının Transferini Tamamladı

RHB Bank Bhd, RHB Nominees Singapore Pte Ltd, Summit Nominees Pte Ltd ve RHB Research Institute Singapore Pte Ltd.’nin tüm hisse senetlerini satın almak için Bank Negara Malaysia’dan yeşil ışık aldı

RHB, bankanın Singapur’daki şubesi tarafından yürütülecek ve devam ettirilecek olan RHB Securities Singapur’dan sermaye piyasası hizmetleri ve hisse marjı hesaplarına ilişkin müşteri kapsama ekibini, araştırma ve danışmanlık hizmetlerini satın alıyor.

Grup, nakit olarak 20,57 milyon $ karşılığında varlıkların ve işletmelerin devri konusunda RHB Securities Singapore ile bir anlaşma imzaladığını söyledi. Bunlar, RHB Nominees Singapore, Summit Nominees ve RHB Research Institute Singapore’un tüm öz sermaye payını ve sermaye piyasası hizmetlerini ve ilgili varlık ve yükümlülükleri içerir.

Grup, transfer işleminin tamamlandığını söyledi.

RHB Menkul Kıymetler Singapore’un, önerilen elden çıkarma için Singapur düzenleyicilerinden ilgili onayları ve teyidi aldığını ekledi.

“Ayrıca, RHB Yatırım Bankası ve Phillip Securities Pte Ltd, 28 Ağustos’ta, karşılıklı olarak, 29 Haziran tarihli şartlı hisse satın alma sözleşmesinde belirtilen emsal şartları yerine getirmek veya bunlardan feragat etmek için süreyi uzatmayı kabul etmişlerdir.

“Öngörülemeyen durumlar haricinde ve ilgili onayların alınmasına bağlı olarak, önerilen bertarafın 2020’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.” diye ekledi.

RHB hisseleri bugün 3,2 milyon adet tamamlanmış, RM4.67’de dokuz senedir veya yüzde 1.97 arttı. Bu, gruba RM18,73 milyar değerinde değer verdi.

Kaynak: theedgemarkets

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir