DÜNYA

RM3b İslami Tahvil İhraç Eden Petronas Gaz İştiraki

Petronas Gas Bhd, yüzde 65′ e ait iştiraki Pengerang LNG (iki) Sdn Bhd (PLNG2) bugün Menkul Kıymetler Komisyonu Malezya (SC) ile sukuk murabahah programı kapsamında önerilen İslami tahvilleri teslim ettiğini söyledi

Petronas Gas, Bursa Malezya’ya yaptığı açıklamada, sukuk ve diğerlerinin yanı sıra hissedarların avanslarını geri ödemek için kullanılacak fonları toplayacağını söyledi.

“Sukuk murabahah programı, sukuk murabahah programının bir parçası olarak sukuk murabahah’ın ilk çıkış tarihinden itibaren 30 yıllık bir görev süresine sahip olacak ve 60 iş günü içinde SC’ye veya SC tarafından onaylanan diğer uzatılmış tarihlere yerleştirilecektir.

“Sukuk murabahah programı Malaysian Rating Corp Bhd tarafından AAA bir gösterge notu atanmıştır.

“Sukuk murabahah programı, plng2’ye, sermaye yapısı optimizasyonu, genel sermaye harcamaları, işletme sermayesi ve gelir – sorumluluk hedging dahil olmak üzere, işletme finansmanı gereksinimlerini karşılamak için orta ve uzun vadeli finansman sağlama esnekliğini sağlayacaktır. PLNG2, İslami borç sermaye piyasalarına dokunarak daha iyi finansal esneklik için finansman kaynaklarını çeşitlendirebilecek”dedi.

Kaynak: theedgemarkets

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir