DÜNYA

SALAMA Net Kârı İkiye Katlayarak 37 Milyon Dolara Yükseldi

İslami Arap Sigorta Şirketi , 2020 yılı için net karında önemli bir artışla 1.336 milyon AED’ye ulaştı ve net karının yıllık bazda% 15’ten fazla arttığını bildirdi

2020 mali yılı için ön sonuçlarını açıklayan şirket, bugün yaptığı açıklamada, COVID-19 pandemisinin zorluklarına rağmen brüt yazılı katkı paylarının% 6 artarak 1,17 milyar AED’ye yükseldiğini söyledi. Şirketin yönetim kurulu 31 Aralık 2020 tarihinde sona eren 6 ay için 3 dosya / hisse nakit temettü önerdi, 5.25 dosya / hisse daha önce açıklanan özel temettü, hissedarlara dağıtılması tavsiye edilen toplam 8.25 dosya / hisse getiriyor.

SALAMA Yönetim Kurulu Başkanı Jassim Alseddiqi, ön sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “SALAMA, benzeri görülmemiş bir küresel pandemi karşısında bile 2020 yılında büyük adımlar attı. bunun kanıtıdır.

“Yönetim Kurulu olarak, SALAMA’nın karlılığına ve yatırım gelirine de odaklandık ve yine her ikisini de geliştirme stratejimizi hayata geçirdik. Yatırım gelirinin bu yıl iki katından fazla arttığını görmek özellikle sevindirici.

“2021’e güçlü bir konumda girdik. Sektör lideri ürünlerimiz, dijital çözümlerimiz veya yatırım yaklaşımımız olsun, SALAMA’nın hem poliçe sahipleri hem de hissedarları için uzun vadeli sürdürülebilir değer yaratabileceğinden eminiz.” Şirket, sonuçların güçlü BAE performansı ve yatırım gelirinde önemli iyileşme ile desteklendiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir