SEGEM’in 2020 Yılında Düzenleyeceği Teknik Personel Yeterlilik Sınavlarının Tarihi Belli Oldu!

Sigortacılık Eğitim Merkezi’nin (SEGEM) 2020 yılında düzenleyeceği Teknik Personel Yeterlilik sınavlarının tarihleri belli oldu

Sigortacılık Eğitim Merkezi’nin (SEGEM) 2020 yılında düzenleyeceği teknik personel yeterlilik sınavlarının tarihleri açıklandı. Sınavlar Şubat, Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül, Kasım ve Aralık aylarında düzenlenecek.

Şubat ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 15 Şubat’ta Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trabzon’da düzenlenecek.

Nisan ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 11 Nisan’da Ankara, Antalya, İstanbul , İzmir, Kayseri, Şanlıurfa ve Trabzon’da düzenlenecek.

Mayıs ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 16 Mayıs’ta Ankara, Antalya, Adana, İstanbul, Bursa, Giresun ve Kars’ta düzenlenecek.

Haziran’daki broker teknik personel sınavı 20 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek.

Eylül ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 19 Eylül’de Ankara, Ağrı, İstanbul,  İzmir, Konya, Mersin ve Samsun’da düzenlenecek.

Kasım ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 14 Kasım’da Adana, Ankara, Antalya, Aydın, İstanbul, Kocaeli, Trabzon ve Van’da düzenlenecek.

Aralık ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 19 Aralık’ta Ankara, Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Malatya ve Trabzon’da düzenlenecek.

SEGEM‘in düzenlediği sınavlara katılmak için fotoğraflı bir kimlik belgesinin aslı (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) ve sınav giriş belgesi gerekiyor.

SEGEM NEDİR ?

Sigortacılık eğitim merkezi, sadece sigorta sektörüne yönelik mesleki önemi olan eğitim ve  yeterlilik sınavlarını tek bir bünye altında toplaması amacı ile kurulmuştur. Segem; Sigorta Acenteleri, Aktüerler, Sigorta Eksperleri, Sigorta ve Reasürans Brokerleri için ayrı ayrı eğitim ve sınav tarihleri belirlemektedir.

SEGEM BELGESİ NEDİR ?

Sigorta sektöründe teknik personel olarak çalışmak isteyen kişilerden istenilen belgedir. Ayrıca 1.5 yıl sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra acente açmak isteyen kişilerin bulundurması gereken belgelerin başında gelmektedir. Eğer sigorta acentesi açacak kişi sigorta acentesi açma kriterlerini sağlıyorsa , acente müdürü vasfını sağlaması için elinde bulundurması gereken belgelerin başında Segem belgesi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir