Sombank, Somali’de Dijital İslami Bankacılık Hizmetleri Sunmak için Temenos Bulut Yerel Teknolojisi’ni Seçti

Sombank  ve Temenos ortaklığında, Somalili müşterilere yeni nesil dijital deneyimler sunacak

  • Sombank, Temenos Infinity ve Temenos Transact’ın pazar lideriliğinden yararlanarak, ülkenin ekonomik büyümesine yardımcı olacak yenilikçi finansal ürünler yaratmak için Temenos İslami Bankacılığı seçti.
  • Temenos  Cloud Platformu, Sombank’ın tüm Somalice konuşan nüfuslara finansal hizmetlere erişimi artırmak için tasarlanmış dijital bankacılık ürünlerini konuşlandırmada zaman ve maliyeti azaltmasını sağlayacak.
  • Temenos teknolojisi, Sombank’ın dijital dönüşümü hızlandırmasını sağlayacak ve şubede ve çevrimiçi olarak müşterilere birleşik bir bankacılık deneyimi sunacak.

Bankacılık yazılım şirketi Temenos (SIX: TEMN), bugün Somali’de özel bir İslami banka olan Sombank’ın, dijital dönüşümünü hızlandırmak ve Somali’deki finansal hizmetlere erişimi artırmak için yenilikçi ürünler yaratmak için buluttaki Temenos İslami bankacılık çözümünü seçtiğini açıkladı.

Sombank, Temenos Infinity ve Temenos Transact’in pazar lideri yeteneklerini birleştiren Temenos İslami Bankacılık platformunu uygulayacak. Platformun ölçeklenebilir ve yenilikçi teknolojisi, İslami bankaların müşterilerine Şeriata uyumlu ürünler ve en iyi dijital deneyimi sunmaları için üstün özellikler sağlayacaktır. Bulut tabanlı çözüm, Sombank’ın özelleştirilmiş dijital ürünleri daha hızlı tasarlamasını ve piyasaya sürmesini sağlarken, aynı zamanda işletme maliyetlerini de azaltacak.

Finansal katılım, Sombank’ın misyonunun temelidir. Temenos’un bulut tabanlı teknolojisi, Sombank’ın yenilikçi dijital ürünler oluşturmasına ve bireyler ve küçük işletmeler için cari hesaplar ve tasarruf hesapları ile en yeni mobil para ürünleri dahil olmak üzere bir mobil cihaz aracılığıyla tüm Somalililer için daha erişilebilir olan daha düşük maliyetli hizmetler sunmasına olanak tanıyacak.

Ekonomist İstihbarat Birimi tarafından Temenos için hazırlanan yeni bir  raporda , Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki hükümetlerin finansal katılımı teşvik etmek ve dijital bankacılığı ve nakitsiz bir ekonomiyi hızlandırmak için dijital gündemleri giderek daha fazla benimsediğini ortaya koydu. Rapora göre, akıllı telefon kullanımının bölgede 2025 yılına kadar yüzde 74’e ulaşması bekleniyor ve akıllı telefonların satın alınabilirliği, yalnızca mobil ve mobil öncelikli bankaların geliştirilmesinde kilit faktör.

Şu anda Sombank, müşterilerine şube ve çevrimiçi ağ ve Somali’deki temsilcilik ofisleri aracılığıyla hizmet vermektedir. Sombank, tüm kanallardaki finansal ve finansal olmayan hizmetler için birleşik bir müşteri deneyimi oluşturmak için Temenos Infinity dijital ön ofisini kullanacak ve personelinin müşterilere şubede ve çevrimiçi olarak daha hızlı hizmet vermesine yardımcı olacak.

Garad Khalif. SomBank CEO’su da şunları söyledi:  “Somalili müşterilere yeni nesil dijital deneyimler sunmak için Temenos ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Temenos’u dünya çapındaki itibarı, ileri teknolojisi ve Afrika’daki bölgesel uzmanlığı nedeniyle seçtik. Nispeten yeni bir banka olmamıza rağmen, Sombank’ın Somali ve ötesinde finansal hizmetlere erişimi iyileştirerek ülkenin finansal altyapısını yeniden inşa etmede önemli bir rol oynama konusunda büyük hedefleri bulunuyor. Temenos bankacılık platformunu bulutta uygulamak, yeni dijital ürünler için hızlı değer elde etme zamanı ve bu vizyonu gerçekleştirmek için maliyet tasarrufu elde etmemizi sağlayacak. ”

Temenos Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Jean-Paul Mergeai,  “Sombank’ın dijital bankacılık stratejisini ilerletmek için Temenos İslami Bankacılığı seçmiş olmasından çok memnunuz. Temenos, Afrika’da güçlü bir varlığa ve İslami Bankalara dijital dönüşümlerinde yardımcı olan bir geçmişe sahiptir. Temenos, 20 yılı aşkın bir süredir İslami finans topluluğunu, müşteri deneyimlerini iyileştirmek için özel olarak tasarlanmış esnek ve yenilikçi Şeriat uyumlu çözümlerle güçlendiriyor. Sombank, bölgedeki önde gelen İslami Banka olmaya meydan okudu ve bu uygulama, yolculuğunun bu heyecan verici yeni aşamasına atılırken ileriye doğru atılmış büyük bir adım. ”

Kaynak: SomBank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir