GÜNCEL

SPK Lisanslama Sınavları için Başvurular Başladı!

SPK Lisanslama sınavları için başvurular başladı. SPK sınav başvuruları 27 Mayıs Çarşamba ile 10 Haziran Çarşamba tarihleri arasında yapılacak. Sınav tarihleri ise 11 ve 12 Temmuz 2020’dir.

Sınav Nerede Olacak?

SPK lisanslama sınavları 12 farklı ilde düzenlenecek. Bu iller şu şekildedir;

  • İstanbul, Ankara, İzmir,
  • Bursa, Adana, Konya,
  • Antalya, Samsun, Erzurum,
  • Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep.
SPK sınavına önlisans ve lisans öğrencileri ile mezunları girebilmektedir. Önlisans öğrencileri ile mezunları sadece Düzey-1 ve Konut değerleme sınavlarına girebilmektedir. Lisans mezunları ise istediği tüm sınavlara girebilir.

SPK Lisanslama Sınavı Başvuruları için Ücret Ne Kadar?

Sınav başvuru ücreti 3. ve 4. Sınıf öğrencileri için 165 TL, diğer kişiler için ise 285 TL’dir. Sınav ücreti indirimi yalnızca 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri için geçerlidir. Öğrenci adayların aynı zamanda öğrenci belgelerini e-devlet sisteminden “SPL Başvuru Sistemi”ne yüklemeleri gerekmektedir. SPK sınav başvuru ödemeleri kredi kartı ya da banka kartı ile yapılabilmektedir.

Sınavlar 5 seçenekli çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Sınav modüllerindeki soru sayılarının toplamı ise 25’tir. Sınavda başarılı sayılabilmek için her dersten en az 50 puan alınması zorunludur. Derslerin ortalaması ise en az 60 puan olmalıdır.

Not: Yanlışlar doğruyu götürmemektedir.

Sınavlarda başarısız olduğunuzda tekrar sınava girebilir, her dersten bir defada başarılı olmak zorunda değilsiniz. Ancak tekrar sınava girildiğinde tekrar sınav ücreti ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Kaynak: Bankacı Dünyası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir