Suudi Elektrik Şirketi, Tahvil Teklifi İçin Yatırımcılara Ulaşmaya Başladı

Hükümet kontrolündeki Saudi Electricity Company, dolar tahvil ihracına hazır hale geldiği için çeşitli pazarlarda yatırımcılara ulaştığı doğrulandı

Suudi Borsası’na (Tadawul) yaptığı açıklamada şirket, potansiyel sukuk teklifine hazırlanırken 9 Eylül’de Asya, Avrupa ve Orta Doğu dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda yatırımcılarla iletişime geçeceğini duyurdu.

Ancak tahviller belirli yatırımcılar ve yargı bölgeleri ile sınırlı olacak. Elde edilen gelir yeşil dostu projeler için kullanılacak.

Krallığın ana elektrik üreticisi, yeşil sukukun potansiyel teklifi, teklifin bu tür yargı alanlarının kurallarına ve düzenlemelerine uygun olarak yapılacağı yargı bölgelerinde nitelikli yatırımcılarla sınırlı olacaktır.” dedi.

Ancak, henüz nasıl verilmesi miktarda olacak kadar onaylanması gerekiyor. Firma, “Miktar piyasa koşullarına ve SEC’in gereksinimlerine tabidir.” dedi.

Serbest bırakmanın amacı şirketin Yeşil Sukuk Çerçevesi’nde (GSF) açıklandığı gibi belirli uygun yeşil sermaye projelerini finanse etmektir.

Şirket, HSBC ve MUFG’yi potansiyel teklif için “yeşil yapılandırma danışmanları” olarak görevlendirdi.

First Abu Dhabi Bank, HSBC, JP Morgan, MUFG ve Standard Chartered Bank, 9 Eylül’den itibaren Asya, Avrupa ve Orta Doğu’da bir dizi sabit gelirli yatırımcı çağrısı düzenlemek için ortak lider yöneticiler olarak da görevlendirildi.

Kaynak: argaam.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir