GÜNCELTeknoloji

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Yatırımcıları Artıyor

Türkiye’de son dönemde popülerliğini arttıran Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans sektörü büyümeye devam ediyor

Bir sektör haline gelen faizsiz finans uygulamaları Türkiye ve Dünyada icabet görmeye başlamış aynı zamanda kamu kuruluşlarının dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. İş dünyasının merakla ve yakından takip ettiği (TDFF) sistemleri yatırımcılara ciddi fırsatlar ve imkanlar sunarak ülkenin geleceğine ışık tutuyor. Geleceğin banka sistemi olarak görülen Faizsiz Finans sistemleri yatırımcıların ve pazarda pay sahibi olmak isteyenlerin ilgi odağı olmuş durumdadır.

TÜİK verilerine göre Türkiye Genelinde Satılan Konut ve Otomobil Rakamları Şöyle;

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç satışları Aylık ortalama 50 bin adet civarında, yıllık toplam 600.000 yeni araç satış işlemi gerçekleşmekte olduğunu açıkladı.
2. El otomobil durumu, 2019 yılı Ocak-Aralık döneminde ise kayıtlı toplam, 1.771.257 adet satış gerçekleşmiş durumdadır.
Türkiye Genelinde 2019 yılında toplam satılan konut sayısı, 1.348.729 adet olarak kayıtlara geçmiş durumda.
Yıllık 3.7 milyon işlem hacmi olan ülkemizde faizsiz finans sistemlerinin etkisi verilere dayanarak %2 olduğu tespit edilmiştir.

Geleceğin finans uygulamalarının faizsiz finans temelinde olacağı bu alanda yapılan yatırımların güçlenerek artacağı kaçınılmaz bir gerçek olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir