Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemlerine Tübitak Desteği

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemleri için teknolojik ARGE çalışmalarına bir destek de TÜBİTAK’tan geldi

TÜBİTAK 2 Ocak 2021 tarihli duyurusunda, Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amacıyla sağlanan programında, TDFF sektörüne özel çalışmaları bulunan INDATA Teknoloji ekibi de yer alıyor.

Sektörün en köklü teknoloji tedarikçilerinden INDATA Teknoloji ekibinin, alanında uzman akademisyen ve sektör temsilcileri ile birlikte geliştirmeye başladığı sektöre özel son projesi TÜBİTAK tarafından da desteklenecek. İç detayları gizlilik içinde yürütülen proje ile bilimsel yöntemlerle sektörün finansal modellemesini de içeren karar destek sistemi sağlanacak.

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sektöründe organizatör firmalar, kampanya ve nakit yönetimini sağlamak için birçok teknikten faydalanmakta olup oluşturulan öngörüler sonucunda optimum nakit akışı sağlanarak katılımcı birikimlerinden oluşan fonların yine katılımcılara en yüksek faydayı sağlayacak şekilde yönetilmesi amaçlanıyor.

Halihazırda sektörde en yaygın kullanılan CRM, hesaplama, operasyon ve regülasyon raporlaması yazılımlarının da geliştiricisi olan INDATA Teknoloji ekibinin daha önce Teknopark İstanbul’da bakanlık gözetiminde ARGE projesi olarak başlattığı ve uzun yıllardır devam eden sektörel ARGE çalışmaları, 2020 Ekim ayında KOSGEB ARGE ve İnovasyon programı kapsamında da desteklenmeye layık görülmüştü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir