EKONOMİ-FİNANS

Taşıt Finansmanında Uygun Kar Payı Oranları Katılım Bankalarında!

Katılım bankaları, müşterilerine, uygun kar payı oranlarıyla araç finansmanından yararlanma imkanı sunuyor

  • Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerine en uygun araç finansmanı kar payı oranlarından birini sunuyor.  Banka resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile 1 ile 24 ay vadeli araç finansmanlarında yüzde 0.95, 24 ile 48 ay vadeli araç finansmanlarında ise yüzde 0.96 kar payı oranıyla kredi sağladığını duyurdu.
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası, müşterilerine yüzde 0.96 kar payı oranıyla araç finansmanı sağlayacağını duyurdu.  Bu finansmanının Sıfır ve ikinci el binek araçlarda geçerli olduğunu bildiren Kuveyt Türk Katılım Bankası, finansmanın 2. El araç finansmanlarında 8 yaşa kadar uygulandığını açıkladı. Kredi kullanım limitlerine dair ise banka “Sıfır ve ikinci el binek taşıtlar, kasko değerinin 120.000 TL’ ye kadar kısmı için yüzde 70’i, 120.000 TL’yi aşan kısmı için yüzde 50’si oranında finanse edilebilir.” bilgisini paylaştı.
  • Emlak Katılım Bankası tarafından sunulan taşıt finansmanı kampanyasında kar payı oranı yüzde 0.99 olarak duyuruldu. Sıfır ve 5 yaşındaki araçlar için geçerli olan taşıt kampanyasının dışında banka yerli üretime özel finansman sağlıyor.  Emlak Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamalarda kredi kullanım tutarına ilişkin şu bilgi verildi. “Satışa konu araç bedeli 120 bin TL ve altında olan araç için fatura/kasko değerinin %70’i; 120 bin TL’yi aşan araçlarda ise 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70’i, 120 bin TL üstünde olan kısım için %50’si oranında araç finansmanı sağlanabilir.”
  • Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sağlanan araç finansmanında uygulanan kar payı oranı yüzde 0.95 olarak açıklandı.  Hem sıfır hemde ikinci el araçlar için geçerli olan bu kar payı oranı vade sayısına göre değişiyor. Banka vade sayısına göre uygulanan konut finansmanı kullanımlarına dair şu tabloyu yayımladı.
    Türkiye Finans Katılım Bankası açıklamasında söz konusu kampanyanın 31 Mart tarihine kadar geçerli olduğunu duyurdu. Finansman başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların başvurularını banka şubelerinden yapabilecekleri ilan edildi.

    Kaynak: Emlak365

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir