DÜNYA

Telekom Malaysia Bhd, 14 Finans Kuruluşuyla Ortaklık Kurdu

Telekom Malaysia Bhd (TM), iş büyümesini desteklemek için Perintis adlı bir satıcı finansman programı oluşturmak için 14 finans kuruluşuyla ortaklık kurdu

Başkan Tan Sri Mohd Bakke Salleh, programın düzenli beceri kazandırma ve geliştirme yoluyla satıcı dönüşümünü içerdiğini söyledi.

14 finans kurumu ile bir mutabakat anlaşması (MoU) imzaladıktan sonra düzenlediği basın toplantısında, “TM, özellikle yeni ekonomide yerel girişimcileri desteklemeye ve geliştirmeye devam edecek ve ticari büyümeyi ve sürdürülebilirliği sağlamaya yönelik 4.0 sanayi devrimini daha da destekleyecek” dedi.

Ayrıca Girişimci ve Kooperatif Geliştirme Bakanı Datuk Seri Wan Junaidi Tuanku Jaafar da hazır bulundu.

Mohd Bakke, seçilen finans kuruluşlarının TM’nin yerel satıcılarına yıllık yüzde üç ila dört arasında rekabetçi bir faiz oranıyla finansman ve danışmanlık sağlayacağını sözlerine ekledi.

Mutabakat zaptını imzalayan finans kurumları Bank Islam, Maybank Islamic, CIMB Bank, Bank Muamalat, RHB Islamic, United Overseas Bank, HSBC Bank Malaysia, SME Bank, Bank Rakyat, PUNB, PNB Tijari, Bay Group, Commenze Capital ve El- Nuwr Capital.

Program kapsamında, satıcılar, TM ile olan sözleşmelerine bağlı olarak değeri 10 milyon RM’ye kadar olan, alt yüklenicilerle birlikte olanlar da dahil olmak üzere her düzey ve büyüklükteki işletmeleri kapsayan kapsamlı bir finansman paketi alacaklar.

Bu arada, grup CEO’su Imri Mokhtar, TM’nin yaklaşık 9.000 satıcısı olduğunu ve bunların yüzde 80’inin ortak girişimden yararlanacak küçük ve orta ölçekli işletmelerden olduğunu söyledi.

TM tarafından 2014-2019 yılları arasında bayilerine 9,5 milyar RM değerinde ihalenin verildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: theedgemarkets

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir