TKBB Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) tarafından yürütülen sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında kültürel değerlerin korunması, eğitime destek ve hanehalklarının bilgilendirilmesi gayesiyle birtakım çalışmalar yürütülmüştür

“Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği” Konulu Belgesel

TKBB, kültürel değerlerimizin korunması amacıyla “Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği” adlı 7 bölümlük belgesel dizi çekimi yaptırmış, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı da projeye katkıda bulunmuştur. TRT-2 kanalında 7 hafta boyunca yayınlanan belgeselde İstanbul, İznik, Bursa, Sivas, Ankara, Edirne ve Konya olmak üzere 7 başkentin Anadolu medeniyeti bağlamında kültür, tarih, mimari ve şehircilik anlayışları anlatılmıştır.

  1. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – Açılış
  2. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – Konya
  3. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – İznik
  4. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – İstanbul
  5. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – Edirne
  6. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – Sivas
  7. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – Bursa
  8. Başkentlerimizden – Anadolu’da Türk Şehirciliği – Ankara

Hanehalkı Tasarruf Bilincine Yönelik Kamu Spotu

TKBB, hanehalkı tasarruf bilincinin arttırılması, hanehalkı harcamalarının bütçelerine göre yapılması ve her türlü kişiye özel şifrelerin korunması amacıyla diğer paydaşlarla birlikte 3 adet kamu spotu yaptırılmıştır. Film çeşitli TV kanallarda yayınlanmıştır.

Karşılıksız Öğrenim Bursu Desteği

Faizsiz finans ve katılım bankacılığı alanında gerekli insan kaynağını geliştirmek ve bu alanı teşvik etmek amacıyla belirtilen bölümlerde eğitim gören ve aranan şartları taşıyan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine TKBB tarafından karşılıksız öğrenim bursu desteği verilmektedir.

 

Kaynak: TKBB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir