TUGVA’NIN DÜZENLEDİĞİ (ÜCRETSİZ) İSLAM EKONOMİSİ VE FİNANSI EĞİTİM PROGRAMI KAYITLARI BAŞLADI!

Türkiye’nin en büyük gençlik vakfı olarak faaliyetlerine devam eden TUGVA, son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri olan İslam Ekonomisi ve Finansı hakkında düzenleyeceği ücretsiz eğitim programı için online başvuruları almaya başladığını sosyal medya hesabından duyurdu.

İslam Ekonomisi ve Finansı Okur Yazarlığı konulu bu program ile TUGVA, İslam Ekonomisi ve Finansı’nın bilinirliğinin artırılmasının yanında ülkemizde ciddi bir potansiyeli olan katılım bankalarının genç nesil arasında tanınmasını hedefleyerek programın ücretsiz şekilde ZOOM üzerinden 10 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirileceğini “TUGVA Üniversite”ye ait resmi hesap özerinden açıkladı.

Konuşmacılar içerisinde haber platformumuzun istişare üyelerinden olan yazar R.Levent IŞIK’ın da bulunduğunu bildirir ve tüm okurlarımızın davetli olduğunu duyurmak isteriz.

Başvuru Linki: 

https://docs.google.com/forms/d/19hu59a55oXisG2Oz1wjv0ErPq8C19pe2kAaGOiaV1jc/viewform?chromeless=1&edit_requested=true

Melih TURAN

Lisans eğitimini finansal teknoloji dalında Bilkent Üniversitesi Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümünden aldı.

Bir yıl Fransa Burgundy İşletme Okulunda eğitim gördü. Yüksek lisansını İslam İktisadı ve Finansı üzerine Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü, Ortadoğu Ekonomi Politiği alanında tamamladı. Halen aynı alanda doktora öğrenimine devam etmektedir.

Albaraka Türk bünyesinde iş geliştirme ve inovasyon alanlarında çalıştıktan sonra Albaraka Türk adına Almanya’da insha fintech şirketinin kuruluşunda bulundu.

Hali hazırda Kuveyt Türk’ün teknoloji iştiraki Architecht’te fintech ürünlerinden sorumlu ürün yöneticisi olarak profesyonel iş hayatına devam etmektedir.

İLKE Vakfı İslam İktisadı Araştırmaları Merkezi (İKAM) yürütme kurulu üyesidir. Zekât Politikası adıyla yayımlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

R. Levent IŞIK

1988 yılında İstanbul’da doğan R.Levent IŞIK, 2006 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2011 yılında lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

2011 yılından bu yana bir katılım bankasında Müfettiş unvanıyla görev yapmakta olan IŞIK, İslami Finans alanında habercilik ve araştırma faaliyetleri gerçekleştiren Katılım Bülteni Haber Platformu’nda yazarlık ve danışmanlık görevinde bulunmaktadır.

IŞIK ayrıca Sömürge, Para-Kavga-Pranga, İslam İktisadı Öğrencilerine Notlar, Mezhepler isimli, ekonomi-tarih konulu kitapların da yazarıdır.

Veysel ALADA

1990 yılında Erzurum’un Oltu ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Oltu’da, liseyi Erzincan’da (yatılı) tamamladı.

2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

2018 yılında Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Bölümü’nde doktora yapmaktadır. Temmuz 2014 yılından itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’de Hazine Operasyonları Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca Kurum içinde ve dışında eğitimler de vermektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Çetin Emre SADİ

1986 yılında İstanbul Bakırköy’de doğan Çetin Emre Sadi 2011 yılından beri Albaraka Türk’de hem şube hem de birim bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

‪2018-2019‬ yıllarında fiziki posu ortadan kaldıran ve kobilerin akıllı telefonları üzerinden ödeme almalarını sağlayan dijital ödeme platformu Alneo’nun satış yöneticiliği görevini üstlenmiştir.

Alneo, Türk fintech sektöründe ses getirmiş ve bu alanda öncülük etmiştir.

Sadi, halihazırda ise ürün yönetimi müdürlüğünde yönetici olarak görev yapmaktadır.

İstanbul’da çeşitli üniversitelerde kişisel gelişim alanında çalışmalar yapan Sadi, aynı zamanda Albaraka Fütüristler Kulübünün de kurucusu ve başkanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir