FİNANSPROGRAMLAR

TÜGVA Üniversite Koordinatörlüğü ile ortaklaşa yaptığımız “Tasarruf Finansman Sektörü ve Güncel Gelişmeler Paneli” tamamlandı

23 Mayıs Pazar günü TÜGVA üniversite koordinatörlüğü ve katılım bülteni ortak çalışması olan Tasarruf Finansman Sektörü ve Güncel Gelişmeler konulu program gerçekleşti. Açılış konuşmasında TÜGVA Genel Başkanı sn. Enes Eminoğlu, Vakıf olarak gençlerin yapmış olduğu çalışmaları ve bil hassa faizsiz finansman yöntemlerini desteklediğini belirtti.  Konuşmacı olarak katılım sağlayan 64 ve 65. dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci katılım sağladı. Bakan Bey’in Tasarruf Finansman Sektörü kanununun en başından bu yana işe müdahil olması da dinleyiciler tarafından kendisine yöneltilen soruların açık ve net bir şekilde ifade edilmesini sağladı.

Bakan Tüfenkci, ” Tasarruf Finansman Şirketleri şuan için sadece konut araç ve çatılı işyeri için finansman sağlıyor ama bu her zaman böyle gidecek diye bir şey yok. İnşallah bu konuda sanayi sektöründe iş makineleri alımında veya küçük birikimleri olup hayal kuran genç kardeşlerimize derman olacaktır. Dediğim gibi şuan henüz yeni başladı ve her şey çok yeni.” dedi.

Kendisine Güvence hakkında sorulan soru için ise ” Güvence konusu her zaman için önemlidir zaten. Biz de güven meselesini bertaraf edebilmek için t
Tasarruf Finansman şirketlerinin müşterileri için oluşturdukları her fon havuzu için ‘ihtiyat akçesi’ şartını getirdik. Getirdik ki sen bir firma olarak müşteriye cevap verebilesin.” diye ekledi.

Gençlerin bu alana yönelmeleri gerekir mi sorusuna ” Zaten sektöründe %80’i gençlerden oluşuyor. Henüz çok yeni bir çalışma alanından bahsediyorum. Bizim Tasarruf Finansman Sektöründen beklentimiz çok yüksek. Öyle ki bir banka gibi çalışmalarını beklediğimizi söyleyebilirim. Bu yüzden gençlerimizin bu alana yönelmeleri de faydalarına olacaktır.” diyerek sözlerine devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir