Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu’ndan Bankalar İle İlgili Karar Alındı!

Türkiye Bankalar Birliği, 18 Mayıs Pazartesi günü 15 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı kapsamında banka şubelerinin de kapalı olacağını duyurdu

Türkiye Bankalar Birliği, 15 ilde 18 Mayıs Pazartesi günü banka şubelerinin kapalı olacağını belirtti. TBB, “15 ilde yerleşik olan ve edimlerini yerine getirmek isteyen müşteriler, her türlü bankacılık işlemini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirebilecektir. Bankalara, bu müşterilerin edimlerinin 20 Mayıs 2020 tarihine ötelenmesi tavsiye edilmiştir” dedi.

TBB Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“T.C. İçişleri Bakanlığı´nın 18 Mayıs 2020 tarihinde uygulanacak ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması’ kararına istinaden, kararda belirtilen 15 ilde 18 Mayıs Pazartesi günü banka şubeleri kapalı olacaktır. Kısıtlama kapsamındaki bu 15 ilde yerleşik olan müşteriler bankacılık işlemlerini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirilebilecektir.

“Edimlerinin yerine getirilmesinin son günü 18 Mayıs 2020 tarihli müşterilerin ise edimlerinin 20 Mayıs 2020 tarihine ötelenmesi hususunda üyelere tavsiyede bulunulmuştur. Üyelerden, kararda yer alan 15 ilde yerleşik müşterilerin 18 Mayıs 2020 tarihli edimlere ilişkin Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne bildirimlerinin Risk Merkezi Genelgesi’nin Mücbir Haller Uygulamasına göre yapılması istenmiştir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir