FİNANS

Türkiye Faizsiz Finans Birliği Kuruluyor

Türkiye Faizsiz Finansman Birliği, kurulması için sektör firmaları ile görüşmelere başlandı.

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman sektörü günden güne büyüyen her geçen gün ev ve araç kredilerinden pay almaya devam ediyor. Sektörde irili ufaklı 20’ye yakın firma hizmet veriyor. Bu noktada Faizsiz Finansman Birliği artık sektörün belli standart ve bazı denetim mekanizmalarının çalıştırılması ve hem müşterilerin hem de vatandaşların korunması noktasında hizmet vermeyi amaçlıyor.

Bir firma adına değil sektörün gelişmesi adına bu birliğe öncülük ettiğini söyleyen Faizsiz Finansman Birliği Kurucu Başkanı Şaban OĞUZ, sektörün gelişmesinde herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini ve BDDK süreci karşısında bütün firmaların aynı masa etrafında oturarak bu sürecin doğru yönetilmesi ve yönlendirilmesi konusunda dayanışma içerisinde olması gerektiğini söyledi.

Kişisel kırgınlıkların bir tarafa bırakılmasını gerektiğini hatırlatan OĞUZ, tüm vatandaşlarımızı faizsiz, kredisiz ve peşinatsız ev ve araç sahibi yapmak için sektör şirketlerinin çıktığı bu yolda birliğin kuruluşunu çok önemsediği ve aynı masa etrafında toplanarak seslerinin daha yüksek çıkması gerektiğini söyledi.

Binlerce kişiyi ev ve araç sahibi yaptık

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman sektörü olarak her ay binlerce kişinin sektör firmaları tarafından ev ve araç sahibi, yapıldığını hatırlatan OĞUZ, bu sistem ile bütün vatandaşların hayallerine kavuştuğunu yaptığı tasarruf ve küçük birikimlerle ev ve araçlarına sahip olduğunu hatırlattı. Bankalar gibi prosedürlerin olmadığını herkesin bu sistemle ev veya araç sahibi olacağını hatırlatan OĞUZ, sektörün 2020 yılında yükselerek devam edeceğini ve sektörün gelişmesiyle tek haneli teslimatlar rakamlarından sektör olarak çift haneli teslimat rakamlarına ulaşacağını söyledi.

Binlerce kişi iş kapısı

Sektör olarak binlerce kişiye de insan kaynağı noktasında emek kapısı olan Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sektöründe ülkemizde 60 ilin üzerinde sektör firmasının hizmet verdiğini kalan illerde ise 2020 yılında sektör firmalarının şube açmayı hedeflediklerini söyledi. Bu hedefle yaklaşık olarak 10 bin kişinin üzerinde kişiye iş sağlandığını dolaylı olarak sektördeki firmaların iş ortakları ile birlikte ise 50 bin kişinin üzerinde kişiye iş olanağı sağlayan bir sektör haline geldiğini belirtti.

Birlik olmak Şart! Denetim Mekanizması Gelmeli !

20’nin üzerinde firmanın olduğu bu sektör için dayanışmanın olması gerektiğini denetim mekanizmalarının doğru çalışması gerektiğini ve en önemlisi de firmaların risklerinin doğru analiz edilmesi gerektiğini söyledi. Şirketlerden bağımsız bir denetim mekanizması oluşturulması gerektiğini vatandaşların yatırdığı paraların da güvence altına alınması gerektiğini söyledi.

Herkes bu birlikte söz söyleme hakkına sahip!

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sektörü nasıl elbirliği, imece ve dayanışma usulü ile hareket ediyorsa bu birliğinde o şekilde yönetilmesi ve bütün paydaşların bu birlikte elbirliği ve dayanışma ile bu sektörü geliştirecek hamlelerde bulunması gerektiğini söyledi.

Birlik Başvuruları Açıldı!

Faizsiz Finansman Birliğinin başvurularının açıldığını ileten OĞUZ, şuanda internet sitesinin yapım aşamasında olduğunu yakında yayın hayatına başlayacağını ancak bu süreçte birliğe başvurularının açıldığını aşağıdaki başvuru formundan tüm sektörün başvurusuna açıldığını söyledi.

Faizsiz Finansman Birliği Başvuru Formu İçin Tıklayınız !

 

Kaynak: Faizsiz Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir