Türkiye Finans’ta Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Seçildi

Türkiye Finans’ın gerçekleştirilen 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendi

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın 29. Olağan Genel Kurul toplantısı 4 Ağustos 2020 Salı günü İstanbul Ümraniye Genel Müdürlük Binası’nda gerçekleşti. Yapılan Genel Kurul’da, 2019 yılı sonuçları değerlendirilirken Yönetim Kurulu üyeliklerine yönelik değişiklik teklifleri de kabul edildi. Buna göre, 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu’ndaki üyelerden 2’si ayrılırken, 2 yeni üye seçildi.

Mevcut üyelerden Majed Hamdan Alghamdi, Eren Güra, Meriç Uluşahin, Müge Öner ve Genel Müdür Vekili Süleyman Murat Akşam görevlerine devam etti. Wael Abdulaziz Raies ile Lama Ahmad Ghazzaoui ise yeni yönetim kurulu üyesi seçildi.

Wael Abdulaziz Raies 

1972 Mekke doğumlu, 1996 yılında King Fahd University of Petroleum and Minerals’in Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Raies, 2004’te King Saud Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine 1996 yılında Schlumberger Wireline & Testing’de (Petrol Hizmetleri) farklı lokasyonlarda görevli saha mühendisi olarak başlayıp, aynı şirkette Katar Bölgesi’nde Kara Lokasyonları’ndan Sorumlu Mühendis pozisyonuna yükseldi.

Bankacılık kariyerine 1999 yılında, Citibank iştiraklerinden Saudi American Bank’ın Ticari Bankacılık bölümünde başlayan Raies, 2002 yılında NCB’ye Kurumsal Bankacılık Kıdemli Müdürü olarak katıldı. 2008 yılında Merkez Bölge, 2010 yılında ise Doğu Bölge Ticari Bankacılık bölümlerini yöneten Raies, 2013 yılında ülke genelinde Ticari Bankacılık Bölümü’nün yöneticisi olmak üzere Genel Müdürlük’e geçti. Haziran 2013’te kısa bir süreliğine Finans Yeniden Yapılandırma Bölümü’nü yöneten Raies, ISEAD, Darden ve Harvard Business School gibi köklü okulların mühendislik, bankacılık ve liderlik alanlarında özel eğitimlere katıldı. Wael Raies, Türkiye Finans Katılım Bankası’na yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Lama Ahmad Ghazzaoui

1975, Beyrut, Lübnan’da doğdu. 1996 yılında Lübnan Amerikan Üniversitesi Muhasebe bölümünden mezun oldu ve 2000 yılında EBM akreditasyonunu ve ABD Colorado Eyaleti’nden AICPA’ya (Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü) üyeliğini aldı. Kariyerine 1997 yılında Deloitte & Touche’da dış denetçi olarak başladı. Lama, Ulusal Ticaret Bankası (NCB) ile 2003 yılında Kıdemli Finansal Analist ve ardından genel finans, bütçeleme, raporlama ve kontrolden sorumlu Mali Kontrolör olarak başladı. Hazine Bölümü için. Lama A. Ghazzaoui NCB’de Finans Grubu Başkanı ve bölgenin önde gelen finansal hizmetler grubudur. Ağustos 2013’te bu göreve atandı.Lama, Banka’nın saygın kadın yöneticilerinden biri olmaya devam etti ve Aralık 2010’da Banka Baş Muhasebecisi olarak atandı. Bankanın Yüksek Yönetim Komitesi, ALCO ve Satın Alma Komitesi üyesidir. Aynı zamanda NCBC Denetim Komitesi Başkanı ve CMA Danışma Komitesi üyesidir. Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Toplam bankacılık ve mesleki deneyim 19 yıldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir