Türkiye Finans’tan 591 Milyon Lira Net Kâr

Türkiye Finans Katılım Bankası, yılın 9 aylık döneminde 590,9 milyon lira konsolide net kâr elde ettiğini açıkladı

Türkiye Finans Genel Müdür Vekili Murat Akşam, “Hem kullandırılan hem de toplanan fonlarda sektör ortalamasının üzerinde büyüyerek pazar payımızı artırmaya devam ettik” dedi.

Türkiye Finans, üçüncü çeyrek finansal tabloları yayımlandı. Buna göre Türkiye Finans, yılın 9 ayında 590,9 milyon liralık konsolide net kârları olduğunu söylendi. Eylül sonu itibarıyla toplam aktif büyüklüğü yüzde 54 artışla 80,6 milyar liraya ulaştıran banka, yılın üçüncü çeyreğinde kullandırılan ve toplanan fonlarda sektör ortalamasının üzerinde büyüyerek pazar payını artırmaya devam ediyor.

Banka, ülke ekonomisine ayırdığı kaynağı artırarak 60,5 milyar lira katkı sağladı. Geçen yıl sonunda 40 milyar lira değerinde olan bankanın toplanan fonları ise eylül sonu itibarıyla yüzde 50 artışla 60 milyar lira seviyesine yükseldiği görülüyor.

Aynı dönemde nakdi kullandırılan fonlar ise yüzde 54 artışla 51,3 milyar lira, gayri nakdi fon büyüklüğü ise yüzde 26 artışla 9,2 milyar lira oldu. Sürdürülebilir ve karlı büyüme vizyonu doğrultusunda öz kaynak karlılığını geçen yıl sonuna göre yüzde 8,27’den yüzde 15,5’e çıkaran Türkiye Finans’ın 2020 üçüncü çeyrek öz kaynak toplamı ise 5,3 milyar liraya ulaştığı görülüyor.

Akşam, ‘Sadece bankamızı değil, sektörümüzü de büyüttük’ ifadesini kullandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans Genel Müdür Vekili Murat Akşam, yeni tip korona virüs salgınının bir süre daha dünya gündeminin ilk sırasında olmayı sürdüreceğini söylüyor.

Türkiye Finans’ın gerek sosyal gerekse ekonomik anlamda pandemiye karşı verilen mücadelede, ürettiği somut değer ve sağladığı toplumsal fayda ile yer almaya devam edeceğini vurgulayan Akşam, pandemi döneminde üretimin devamlılığının büyük önem kazandığının altını çizdiği belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir