Türkiye Sigorta’nın Yönetim Kurulu’nda Değişiklik

Türkiye Sigorta’da 3 isim Yönetim Kurulu’ndan kendi isteğiyle ayrılırken, Muhammed Mahmut Er yeni Yönetim Kurulu Üyesi oldu

KAP’a yapılan açıklamada: “Şirketimiz Yönetim Kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu üyeleri Serhat Yanık, Ali Araz ve Cenk Kurt’un kendi istekleri ile ayrılmalarının kabulüne ve Kurumsal Yönetim Komitemizin önerisi ile Muhammed Mahmut Er’in Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmesine karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Muhammed Mahmut Er hakkında

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun olan Muhammed Mahmut Er sonrasında Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Güvenliği Mühendisliği üzerine Yüksek lisans eğitimini bitiren ER, profesyonel iş hayatına 2004 yılında otomasyon sistemleri sistem danışmanı olarak başladı. 2007 yılında, Türkiye’nin ilk web tabanlı ERP firmasında Yazılım Geliştiricisi olarak kariyerine devam etti. ERP, MRP, CRM, PMS, CMS, PAM, LMS modüllerinde Uzman Yazılım Geliştirici, Sistem Analisti ve Proje Yöneticisi olarak 20 den fazla e-dönüşüm projesinde görev aldı. 2010 yılında güvenlik sektöründe çalışmaya başlayıp firma bünyesinde farklı birimlerin yöneticiliğini üstlendi. 2016 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda Başkan Danışmanı olarak görev aldı. Burada Proje Yönetim Ofisi ve BTK Akademinin kurulması ile ilgili çalışmalar yürüttü. 2018 yılında Türkiye’nin enerji güvenliği için büyük önem arz eden SGOM projesinin koordinasyon görevini devraldı. 2018 yılı sonundan bu yana Hazine ve Maliye Bakanlığında Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Bakan Danışmanlığı görevini yürüten ER, 18.01.2019 tarihinde EPİAŞ Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Muhammed Mahmut Er evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir