Türkiye’nin Ekonomik Problemleri ve İslam İktisadının Çözüm Önerileri Çalıştayı Gerçekleştirilecek !

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Türkiye’nin Ekonomik Problemleri ve İslam İktisadının Çözüm Önerileri Çalıştayı’nın 3. sünü düzenliyor

Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 21 Aralık 2019 Cumartesi günü Türkiye’nin Ekonomik Problemleri ve İslam İktisadının Çözüm Önerileri Çalıştayı yapılacak.

Çalıştay , İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde gerçekleşecek. Çalıştayda enflasyon, büyüme ve Merkez Bankacılığı konuları ele alınacak.

İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma Ve Uygulama Merkezi (İSEFAM)  Nedir  ?

İSEFAM ; Tarihsel ve kültürel olarak doğal mirasçısı olduğumuz İslam ekonomisi ve finansı alanlarında yapılan araştırmalara katkı sağlamak gayesiyle ülkemizde üniversite düzeyinde kurulmuş ilk araştırma merkezidir.

Merkezin temel amacı; İslam ekonomisi ve finansı konularında akademik çalışmalar yapmak, bu alanlarda disiplinlerarası bir yaklaşımla yeni bilgiler üretip uygulama modelleri geliştirmek, seminer ve konferanslar düzenleyerek öğrenciler, araştırmacılar ve bütün olarak toplumun İslam ekonomisi ve finansını daha iyi anlama ve yorumlamalarına katkıda bulunmaktır.

Kaynak:İslamiktisadi.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir