Twitter’da Yapılmış En İyi Tanıtımlar Arasında Albaraka Türk’ün Kampanyası da Var!

Twitter, 2019’da markaların gerçekleştirdiği en  yaratıcı lansmanları açıkladı. 

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, inovatif tanıtım yapan markalar gerçekten fark yaratıyor: Bain Consulting Group’un yeni araştırması, tanıtım yaparken yaratıcı ve iyi uygulamaları kullanan markaların, bu uygulamaları tutarlı bir şekilde kullanmayanlardan 1.5 ila 2 kat daha yüksek gelir artışı oranlarına sahip olduğunu kanıtladı. İyi lansmanlar daha fazla ses getirip satışların artmasına etki ederken başlangıçtan itibaren doğru hamleler yapmak, uzun vadeli başarıyı getiriyor.

Fakat başarılı lansman yapmak kolay değil. Araştırma ayrıca, pazarlamacıların sadece yüzde 15’inin lansmanını doğru yaptıklarını ve KPI’larını tutturduğunu tespit etti. Peki Bain’ in “Lansman Liderleri” dediği bu seçkin grupta farklı olan nedir? Twitter kullanım şekilleri. Bu pazarlamacıların Twitter’da yaratıcı bir şekilde piyasaya sürdükleri ürün ya da çözümlerin piyasada tutulma ihtimali 2.3 kat daha fazla.

2019’un Twitter’da Yapılmış En İyi Tanıtımları Arasında “Albaraka Türk”ün Kampanyası da Var!

Albaraka Türk, “Değer Katan İyilikler” projeleri kapsamında 24 Temmuz’da Twitter’da #KabınıKoyAdınıKoy hashtagi ile başlattığı kampanyada Türkiye’nin her yerinde Albaraka Türk şubelerini ziyaret eden hayvan severler adına sokak kedileri için mama ve mama kabı bağışlanmıştı.

15 Ağustos’ta sona eren kampanya süresince Twitter’da yayınlanan video toplamda 370 bin kez izlendi, video oranı yüzde 70 olarak gözlemlendi ve toplamda 2000’in üzerinde hayvansever şubeleri ziyaret ederek mama ve mama kabı aldı. Sosyal medya kanallarından 300’ün üzerinde başvuru alan Albaraka Türk, binin üzerinde mama kabını da kargo aracılığıyla hayvan severlere ulaştırdı.

Albaraka Türk Katılım Bankası ve Albaraka Portföy’ün birlikte başlattığı proje kapsamında toplamda 11 bin adet mama ve mama kabı dağıtılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir