Uluslarası İslam Ekonomisi , Finans ve Etik Kongresi Düzenlendi

İslam ekonomisi alanında önde gelen bilim insanları, Uluslararası İslam Ekonomisi, Finans ve Etik Kongresi kongresinde buluştu

Doç. Dr. Ayfer Gedikli  ve Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan koordinatörlüğünde,  Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, İstanbul Ticaret Odası , İslam Kalkınma Bankası , Türkiye Katılım Bankaları Birliği , TÜRGEV, TÜGVA, Ekonomi Kulübü, Türk Hava Yolları, ISRA (International Shari’ah Research Academy for Islamic Finance), Dünya Helal Konseyi, GİMDES ve KSP Journals ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi ve INCEIF  gibi çok sayıda yerli ve yabancı üniversite, kurum ve kuruluşun katkılarıyla altıncısı gerçekleştirilen ISEFE kongresine değerli bilim insanları katılarak, İslam ekonomisi ve İslami finans konularında üst düzey bildiriler sundular.

Kongre açılışını Dr. Rabia İlhan yaptı ve sonrasında açılış paneline geçildi. Doç. Dr. Necmettin Kızılkaya’nın (İstanbul Üniversitesi) moderatörlüğünde, “İslami Finans ve Fintek alanında güncel gelişmeler” konusunda gerçekleştirilen panelde, Prof. Dr. Obiyathulla Ismath Bacha (INCEIF), Prof. Dr. Volker Nienhaus (Nürnberg University-Almanya), Prof. Dr. Muhamad Akram Laldin (Executive Director of International Shariah Research Academi of Islamic Finance-Malezya), Prof. Dr. Rui Alexandre Castanho (WSB University-Polonya & Madeira University-Portekiz), Doç. Dr. Saad Azmat (LUMS-Pakistan), Dr. Dalal Aassuoi (Hamad Bin Khalifah University-Katar) ve Sayın Ijlal Ahmed Alvi (International Islamic Financial Market-Bahreyn) konuşmaları yer aldı. Panel oturumunda ve sonrasında yapılan bildiri sunumlarında, İslami finansın küresel ölçekte ve ülkemizde gelişmesi yanında, İslami finansal enstrümanların farklı sektörlerde kullanılması, inovatif İslami finansal ürünler ve ilgili konularda fikir alışverişleri sağlanarak ilgili alanda son derece kıymetli ve verimli akademik çıktılar elde edildi.

Kongrede yüze yakın bildiri sunuldu ve seçilen bildirilerin uluslararası dergilerde makale olarak yayımlanacağı belirtildi.

Kaynak : dunya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir