DÜNYA

Umman’ın Tekaful Sukuku 64,92 Milyon Dolarlık Sukuk Başlatacak

Umman’ın Tekaful Sukuku 64,92 milyon dolarlık sukuk başlatacak ve İlk ihraçta minimum abonelik limiti 17 Ocak 2021’de başlayacak

Sermaye Piyasası Kurumu, Takaful Sukuk LLC’nin Mudharabah Sukukunu, Takaful Oman Insurance SAOG lehine 25 milyon RO değerinde kalıcı Sukuk Al Mudharabah teklifine ilişkin izahnameyi onayladı.

İdare, aynı zamanda, nominal değer olarak RO 1 ve 20 baisas ihraç masrafını içeren bir ihraç fiyatı RO 1.020 üzerinden özel yerleştirmede 6 milyon RO’luk teklif için programın ilk yayımının izahnamesini de onaylamıştır. İlk ihraçta asgari üyelik limiti, 17 Ocak 2021’de başlayacak 100.000 Sukuk’tur. Takaful Sukuk’un teklifi, sermaye kalitesini artırmayı ve şirketin genel hedeflerini finanse etmeyi amaçlamaktadır. Gelirler, Mudharabah anlaşması uyarınca, şirketin büyüme planları ve pazardaki karlı fırsatlar ile uyumlu düzenleyici ödeme gücü gereksinimlerini dikkate alarak, güven varlıkları için yatırım fırsatlarını keşfetmek için yatırılacaktır.

Sukuk, Sukuk Yönetmeliği kapsamındaki Umman piyasasında tüm paydaşlara koruma sağlayan, aynı zamanda ihraççılardan gelen yatırımları ve çeşitli yatırımlar için yerli ve yabancı sermayeyi teşvik eden etkin yatırım araçlarıdır.

Sukuk Al Mudharabah, Sukuk sahiplerinin ve Mudharib olarak lehtarların belahfları üzerine Mudharabah sözleşmesine istinaden ihraç edilen ve ilgili sözleşmede belirtildiği şekilde dağıtılacak gelirler ile işlem gören sukuktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir