Vakıf Katılım Bankası 525 Milyon TL’lik Sukuk İhracı Gerçekleştirdi

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, katılım bankacılığında Sermaye Piyasaları Ürünlerinin geliştirilmesine öncülük eden Vakıf Katılım, sukuk ihraçlarına bir yenisini daha ekledi

Vakıf Katılım Banka’sı, iştiraki Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla 19 Eylül 2019’da 525 milyon TL tutarında, 48 gün vadeli, nitelikli yatırımcıya satış yöntemiyle kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım olarak, temel misyonlarının sektördeki mevcut pastadan pay alarak büyümek değil, sektörü ve dolayısıyla Türk ekonomisini daha da büyütmek olarak gördüklerini belirtti.

Göktaş, sözlerini şöyle sürdürdü :

“Bu misyon doğrultusunda 19 Eylül’de gerçekleşen ihracımızla birlikte 2019 yılında nitelikli yatırımcılarımızdan toplamda yaklaşık 5.6 milyar TL’lik fon sağladık. Şu anda tedavülde yaklaşık 2 milyar TL’lik kira sertifikamız bulunuyor.” Ayrıca Göktaş, Vakıf Katılım olarak son 2 yıl içerisinde 62 tertip halinde yaklaşık 12,5 milyar TL’lik kira sertifikası ihracını başarıyla tamamladıklarını , 2017 yılı ikinci yarısında başladıkları kira sertifikası ihraçları sayesinde yaklaşık son 2 yıl içerisinde Vakıf Varlık Kiralama iştiraki üzerinden gerçekleştirdikleri 55 ihraç neticesinde yaklaşık 11,6 milyar TL’lik bir rakama ulaştıklarını ekledi.

Kaynak:Katılım Finans Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir