Vakıf Katılım Dördüncü Yılını Kutladı

 17.02.2016 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan aldığı izin ile faaliyete geçen Vakıf Katılım Bankası 4. yılını kutladı

Ziraat Katılım’dan sonra kamuya ait 2. katılım bankası olarak kurulan Vakıf Katılım dört yılık süreçte 105 şubeye ulaştı. Şube sayısı bakımından 6 katılım bankası arasında 4. sırada, kamuya ait katılım bankaları arasında ise 1. sırada bulunmaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Öztürk Oran ve Genel Müdürülüğü’nü İkram Göktaş’ın yaptığı Vakıf Katılım, 2023’e kadar Türkiye genelinde 250 şubeye ve 3 bin çalışana ulaşarak, sektör lideri olmayı hedefliyor.

Katılım bankacılığı sektörünün en genç üyelerinden olan Vakıf Katılım, bugün ana kurucusu Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yaşatılan “Vakıf Kültürü”nün önemli bir kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Adil sosyal yaşamın önemli bir parçası olan Vakıf Kültürü ile faizsiz bankacılık ilkelerini bir araya getiren Vakıf Katılım, bu şekilde üstlendiği önemli misyonla çalışmalarını sadece ortakları ya da müşterileri için değil tüm topluma faydalı olma ilkesi çerçevesinde yürütmeyi hedeflemektedir.

 

Kaynak: Banka Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir