EKONOMİ-FİNANS

Vakıf Katılım Genel Müdürü Göktaş ile “Bankacılık Söyleşileri” Açıklaması

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, 2021 yılı için ekonomik öngörülerini paylaştı

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, 2021 yılında ekonominin toparlanacağını, ertelenen hedeflerin yeniden devreye alınacağını, ekonomi yönetiminin alacağı tedbirlerle makroekonominin daha da güçleneceğini ve Türk lirasının kayıplarını telafi ederek atağa geçeceğini söyledi. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, 2021 yılında ekonominin toparlanacağını, ertelenen hedeflerin yeniden devreye alınacağını, ekonomi yönetiminin alacağı tedbirlerle makroekonominin daha da güçleneceğini ve Türk lirasının kayıplarını telafi ederek atağa geçeceğini söyledi.

Göktaş, “Bankacılık Söyleşileri” kapsamında AA muhabirine Vakıf Katılım ve sektörün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dönemindeki çalışmaları hakkında bilgi verirken, geleceğe ilişkin öngörülerini paylaştı. Sektörün, bugüne kadar karşılaştığı her zorluğun üstesinden her daim güçlenerek çıktığını belirten Göktaş, ülkenin mali ve teknik anlamda çok güçlü bir finans sistemi bulunduğunu ve kriz durumlarına karşı da oldukça deneyimli olunduğunu ifade etti.

Göktaş, koronavirüs salgınıyla birlikte olağanüstü bir sürece girdiklerini, bunun çok beklenmedik bir durum olduğunu söyledi. Hazırlıksız yakalanılan bu sürecin aslında Vakıf Katılım’ın kurulduğu ilk andan itibaren tüm çalışmalarında şiar edindiği yardımlaşma ve dayanışma kültürünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Göktaş, “Pandemi, hem bireylerin hem de kurumların yürüttüğü faaliyetlerde, gerçekleştirecekleri üretimlerde sadece belirli bir çevreyi, zümreyi değil, toplumun tümünü kapsayan, fayda odaklı çalışmalar gerçekleştirmeleri gerektiğinin önemini hatırlattı. Sektörümüz de yine bu zaman zarfında her zamanki gibi milli dayanışma ruhuyla hareket ederek piyasanın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştı ve oldukça iyi bir sınav verdi. Tabii tüm bu yaşanan deneyimler sektörümüzün problem çözme, hızlı aksiyon alma gibi reflekslerinin daha da gelişmesini sağladı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir