Vakıf Katılım, MobildePOS ile Dijital Dönüşüm Yoluna İlk Adımı Attı

Vakıf Katılım, Samsung ve PayCore’la hayata geçirdiği uygulama ile dijital dönüşüm yolculuğunda kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor

Müşterilerine dijital alanda yenilikçi ürünler sunmaya devam eden Vakıf Katılım, Samsung ve PayCore’la gerçekleştirdiği işbirliğinde kamu bankaları arasında bir ilke imza attı.

Vakıf Katılım, alışagelmiş standart POS cihazlarına  bağlılığı ortadan kaldıracak olan MobildePOS uygulamasıyla yeni bir bakış açısını ortaya koydu.

NFC özelliği bulunan telefonlar istenildiği zaman bir POS cihazına dönüşecek!

MobildePOS uygulamasının işletme sahibi ve yetkilendirilen çalışan tarafından yüklenmesi halinde NFC özellikli cep telefonu istenildiği zaman bir POS cihazına dönüşecek.

Her yıl POS cihazlarına milyonlarca dolar ödemeye son!

Uygulama, yurt dışına döviz çıkışının önüne geçilmesine önemli katkı sağlayacak. Gerek maliyet gerek kullanım kolaylığı sayesinde MobildePOS’u e-ticaret firmaları, taksiciler, saha dışı satışı olan işletmeler gibi birçok firma kolaylıkla kullanabilecek.

2020’nin ilk çeyreğinde tüm müşterilere sunulması bekleniyor

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, dijital anlamda devrim ve teknolojik dönüşümler yaşandığı dönemde, sektördeki tüm ürün ve hizmetlerin dijital anlamda geliştirmeye açık olduklarını vurguladı. Ardından yatırımlarını ağırlıklı olarak dijital projeler üzerine yaptıklarını belirtti.

MobilePOS’un önemli projelerden biri olduğunu ifade ettikten sonra şunları söyledi: “MobildePOS gibi teknolojik ve pratik bir uygulamanın kamu ve katılım bankaları arasından ilk kez Vakıf Katılım tarafından uygulanması son derece gurur verici. Söz konusu uygulama ile bir POS cihazının gerçekleştirdiği tüm işlemler yapılabiliyor ve dolayısıyla POS cihazı satın alma mecburiyetinin önüne geçerek; taksici kardeşimizin, esnaf dostumuzun, işletme sahiplerimizin masraflarını bir nebze de olsa azaltmış olmak bizleri mutlu ediyor. Bu kapsamda üye iş yeri başvurusunu tamamlayan müşterimiz, uyumlu telefonuna MobildePOS’u kurduktan sonra aktivasyon işlemini saniyeler içerisinde tamamlayarak ödeme alabilecek. Ödeme deneyimini bir üst seviyeye taşıyan uygulamamız, özgün tasarımı ve kullanım kolaylığı sayesinde üye iş yerlerimizin her zaman yanında olacak. Şimdi pilot uygulamasını başlattığımız MobildePOS ürünümüzün yeni yılın ilk çeyreğinde tüm müşterilerimize sunulmasını hedefliyoruz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir