Vakıf Katılım’dan Dış Ticarette Şirketlere Destek

Vakıf Katılım Dış Ticarette Şirketlere Destek Veriyor

Vakıf Katılım güçlü sermaye yapısıyla gerçek ve tüzel kişi müşterilerine desteğini sürdürüyor. 2022 yılında Kalkınma Ajanslarıyla geliştirdiğii ‘Kâr Payı Destekli Faizsiz Finansman Modeli’ ile kamu destekli özel finansmanlarda ülkemizde faaliyet gösteren 16 Kalkınma Geniş muhabir ağı ve uzman kadrosuyla Vakıf Katılım, dış ticarette de şirketlere desteğini sürdürüyor .

Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik , Ticaret ve Sanayi Odaları, Borsalar, Organize Sanayi Bölgeleri ve Sanayi Dernekleri ile gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri kapsamında 70 protokole imza attık. Dış ticaret işlemlerinin finansmanı ve operasyonlarında geniş muhabir ağımız, uzman kadromuz ve teknik alt yapımızla iddialıyız. Ödeme yöntemlerimiz, finansmanlarımız ve dış ticaret paketlerimizle ihracatçı ve ithalatçı şirketlerimizin yanındayız. Peşin, mal mukabili, tahsil vesaiki hem alıcıyı hem satıcıyı koruyan akreditif, harici garanti / kontrgaranti, döviz transferleri & SVVIFT GPI hizmetleri ve çözümlerimizle dış ticaret şirketi müşterilerimizin ödemelerini kolaylaştırıyoruz. ithalat faaliyetleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan ham madde, ara malı, emtia vb. alımlara yönelik finansman desteğimizle ithalatçı firmalarımıza; Eximbank Sigortalı ihracat Finansmanı, Eximbank Sevk Öncesi ihracat Nakit Finansmanı, Eximbank kaynaklı nakit finansmanlara Kurumumuzun garantör olarak aracı olduğu teminat mektubu/ avalli poliçe ürünü ve ihracat Taahhütlü Döviz Finansmanı çözümlerimizle ihracatçı firmalarımıza desteğimizi sürdürüyoruz. Yurt içi tedariklerinde kullanılan ödeme tahsilat yöntemi olarak DBS ve GFT (Garantili Fon Transferi), yurt dışı makina vb. cihaz alımlarında ise finansal kiralama ürünlerimizle ihracatçılarımızın destekçisiyiz , dedi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik , hazırladığmız Dış Ticaret Paketleriyle tek bir ücret altında geçerlilik süresi boyunca ilgili paket için belirlenmiş adetteki işlemlerin ücretsiz veya indirimli yapılmasına olanak sağlıyoruz. Bu kapsamda, Pro, Mega, Maxi ve Mini Dış Ticaret hizmet paketlerinden ihtiyaçlarına en uygun olanı tercih eden müşterilerimiz tüm İşlemlerini 1 yıl boyunca tek bir ücretle ve tek bir bankadan yaparak maliyetlerini düşürürken, zamandan da tasarruf sağlamış olacaklar. Firmaların net işletme giderlerinin azaltılması noktasında, tek bir paket ücreti ödenerek sağlanacak bu katkının çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Vakıf Katılım olarak dış ticaret işlemlerine yönelik dijital kanallardan da ürün ve hizmet geliştirmeye devam ediyoruz. Vakıf Katılım, Dış Ekonomik ilişkiler Kurulu (DEİK)’na üye olarak kilometre taşlarına yeni bir adım daha ekledi. 1985 yılından bu yana Türk özel sektörünün uluslararası yatırımlar, lojistik, müteahhitlik başta olmak üzere dış ticaretini yürüten, imkanları araştıran, katkı sağlayan DEİK’in, Vakıf Katılıma yeni fırsat kapıları açacağını, bu yöndeki çalışmalarımızı geliştireceğini düşünüyoruz, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir