DÜNYA

Wahed Invest, İngiliz Fintech Niyah’ı Satın Alarak İslami Banka Yarışına Girdi

Wahed Invest, açıklanmayan bir miktar karşılığında İngiltere fintech Niyah’ı satın aldı

ABD merkezli İslami fintech şirketi 17 Aralık Perşembe günü yaptığı açıklamada, satın almanın Wahed’in ürün genişletme planlarında “ileriye doğru bir sıçrama” olduğunu ve Şeriat uyumlu finansal ürünler ve hizmetler için lider “tek durak noktası” olma hırsını işaret ettiğini söyledi. .

Niyah, bu yılın başlarında Müslüman topluluğa yönelik bankacılık uygulamasının alfa sürümünü yayınladı. Wahed Inc., “Wahed’in Niyah’ı satın alması, müşterilere dijital banka hesapları, banka kartları ve yatırımlar dahil olmak üzere faizsiz finansal ürünlere kullanıcı dostu bir mobil uygulama aracılığıyla erişim sunarak firmanın İngiltere pazarına hizmet etme taahhüdünü onurlandıracak,” dedi.

Firma, Mayıs ayında Salaam Gateway’e yaptığı açıklamada, İslami robo-danışma platformunun bir parçası olarak İngiltere için bir mobil uygulama ve İslami bir dijital bankacılık kurumu oluşturmadan önce çeşitli takaful ürünleri sunmayı planladığını söyledi . Niyah ile birlikte, ilk hareket eden İslami robo-danışman, İslami dijital bankasını sıfırdan inşa etmek yerine satın almayı seçmiş görünüyor.

Wahed Inc Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Dijital banka Birleşik Krallık’ta başarıyla hizmete girdiğinde, Wahed bankacılık erişimini Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu dahil olmak üzere dünyanın diğer bölgelerine genişletmeyi planlıyor” dedi. Wahed’in Niyah’ı satın alması, Suudi Aramco’nun sermaye kolu olan Saudi Aramco Entrepreneurship Ventures liderliğindeki ABD merkezli fintech’in Haziran ayında bir finansman turunda 25 milyon dolar topladıktan sonra gerçekleşti . Ardından, fonların şirketin küresel genişlemesini yönlendirmek için kullanılacağını söyledi.

İslami fintech, ana pazarları ABD, İngiltere ve Malezya dahil olmak üzere 100.000’den fazla müşterisi olduğunu söyledi. Niyah, Wahed’in hızla büyüyen müşteri tabanına yeni bir kanal getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir